Вівторок, 16.07.2019, 04:15Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Людство і довкілля

Людська діяльність

Проблеми в Україні

Кельменеччина

Форма входу

Погода

Друзі сайту

Пошук

Статистика

Интернет-статистика
Геологічні та геоморфологічні резервати й пам'ятки природи
Геологічні та геоморфологічні резервати й пам'ятки природи На Північній Буковині виявлено ряд цікавих у науковому та ландшафтно-естетичному відношенні пам'яток неживої природи.

У Вижницькому районі на околицях села Виженки охороняються скелі-останці Протяте Каміння та скеля Соколина. У селі Підзахаричах відома оригінальна Печера Довбуша. Пам'ятка природи — улюблений туристичний об'єкт.

В Путильському районі в селі Розтоках охороняється як оригінальний геоморфологічний комплекс наукового та естетичного значення Камінь Довбуша та мальовнича ущелина потоку Товарниця біля водоспаду. На охорону заслуговує відслонення вигодської світи на правому березі Черемошу в селі Петрашах. Пам'ятка має значення для вивчення стратиграфії місцевості. Цінна також в естетичному і туристичному відношенні. Цікава геоморфологічна пам'ятка Кам'яна Багачка збереглась в Усть-Путилі. З нею пов'язані народні легенди про соціальну нерівність у минулому. В околицях села Мариничів з естетичних міркувань під охороною знаходиться велетенська кам'яна брила Камінь Жаба. Скеля Три чекісти біля села Дихтинця охороняється як історико-меморіальний об'єкт. Названа на честь чекістів, які загинули від рук українських буржуазних націоналістів. Охорони заслуговує в Путильському районі і відслонення антиклінальної складки кросненських верств*. Подібні відслонення кросненських верств (олігоцен) збереглись у селах Киселиці, Тараки та Дихтинець. Вони мають наукове значення для вивчення геологічної будови району. Цікаві також і в ландшафтно-естетичному відношенні. В селі Шепоті охороняється скеля Чорний Див. Це ботаніко-геоморфологічна пам'ятка природи (наявність рідкісної скельної флори), що має наукове значення. У руслі потоку Яловець в селі Нижньому Ялівці охорони заслуговує стратотипялоївецької світи.

В урочищі Лунка в Красноїльську Сторожинецького району збереглось геологічне відслонення верхньої крейди. Воно цікаве і в ботанічному відношенні, оскільки тут зростають рідкісні кальцефільні рослини.


Copyright MyCorp © 2019 | Створити безкоштовний сайт на uCoz