Четвер, 20.02.2020, 16:28Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Людство і довкілля

Людська діяльність

Проблеми в Україні

Кельменеччина

Форма входу

Погода

Друзі сайту

Пошук

Статистика

Интернет-статистика
Екологічні проблеми в Україні
Наслідки Чорнобильської катастрофи
Чорнобильська катастрофаНа чорнобильській техногенній аварії, яка стала аварією глобального масштабу, необхідно акцентувати дещо більшу увагу.
Як сьогодні стало відомо з численних фактів вченим-природничникам, ще жодна катастрофа XX ст. не мала таких тяжких екологічних наслідків, як Чорнобильська. Це трагедія не регіонального, не національного, а глобального масштабу. В результаті катастрофи вже загинуло багато тисяч чоловік (понад 50 тис. з 100 тис, які брали участь у ліквідації аварії). Колективна доза опромінення сьогодні становить 20 млн людино-бер тільки в момент ліквідації аварії.
Сильним радіоактивним забрудненням уражено 5 млн га території України (32 райони шести областей), більша частина яких — сільськогосподарські угіддя, забруднено 1,5 млн га лісів. Понад 15 тис. людей мешкають в умовах забруднення, яке перевищує 45 Кі на 1 км (за цезієм), 46 тис. — в умовах забруднення від 15 до 45 Кі/км, а ще 150 тис. — від 5 до 15 Кі/км. Ще близько 1,5 млн чоловік проживає на території, де радіоактивний фон у десятки разів перевищує допустимі норми (Київська, Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Черкаська, Вінницька, Чернівецька, Кіровоградська, Івано-Франківська області). Дезактиваційні роботи, на які було в 1986 —1989 рр. витрачено мільйони, бажаних результатів не дали.
У водах Дніпра, Прип'яті, Київського водосховища концентрація радіонуклідів і через 6 років після аварії була в 10—100 разів вищою, ніж до аварії, а в донних відкладах, особливо мулових, збагачених органікою, накопичилася величезна кількість радіоактивного бруду. Вважають, що в грунті заплав і дна водойм 30-кі-лометрової зони накопичилося близько 14 400 Кі цезію-137, 7360 Кі стронцію-90, 250 Кі плутонію, а в Київському водосховищі назбиралося вже більше 60 млн т радіоактивного мулу (більше 2000 Кі цезію-137).
Велику небезпеку довкіллю завдають близько 1000 тимчасових могильників навколо АЕС, у яких знаходиться 40 млн м3 твердих відходів з сумарною радіоактивністю понад 200 тис. Кі, і саркофаг над четвертим блоком, який вибухнув. Там ще зосталася велика кількість радіоактивного бруду потужністю в багато сотень тисяч кюрі, надійність нерозповсюдження якого зовсім не гарантована. Могильники вже сьогодні протікають, саркофаг з роками стає все більше радіоактивним, конструкції його просідають, деформуються.
Вплив Чорнобильської аварії на здоров'я людей дуже значний і буде проблемою не тільки для нас, а й для кількох прийдешніх поколінь. Уже в 1991 — 1992 рр. в Житомирській і Київській областях, як і в Білорусі, за даними МОЗ України, у жительок забруднених радіонуклідами районів значно збільшилась кількість народження недоношених дітей і калік, кількість тяжких ускладнень вагітності (у 2,5—3 рази), є серйозні генетичні зміни здоров'я. Загрозливо зростають захворювання на рак і смертність.
У 1990 р. експертна комісія при Держплані колишньс СРСР попередньо оцінила збитки від катастрофи на ЧАЕС 250 млрд крб. Реальні ж витрати поки що підрахувати важі Наслідки цього лиха — вічні, глобальні, і чи можна тепер говорити про пристосування біосфери.Copyright MyCorp © 2020 | Створити безкоштовний сайт на uCoz